2 jul - Nieuwe wetten per 1 juli 2025

Op 1 juli gaan er weer allerlei nieuwe wetten en regels gelden. Ook verandert de hoogte van het minimumloon, uitkeringen, huren etc. Wat betekent dit voor jouw portemonnee? Het jongeren informatie punt zet het op een rij.

Minimumloon, uitkeringen stijgen

Per 1 juli 2025 stijgt het minimumloon met 2,46 procent. Hierdoor krijg je bruto ongeveer 46 euro extra per maand als je 36 uur per week werkt. Werk je 40 uur per week? Dan krijg je bruto ruim 58 euro extra per maand. 

Ook het minimumjeugdloon stijgt. Vanaf 1 juli geldt het volgende uurloon:

  • Voor 15-jarigen: 4,32 euro
    • Voor 16-jarigen: 4,97 euro
      • Voor 17-jarigen: 5,69 euro
        • Voor 18-jarigen: 7,20 euro
          • Voor 19-jarigen: 8,64 euro
            • Voor 20-jarigen: 11,52 euro
              • Voor 21-jarigen en ouder: 14,40 euro

                Ook de uitkeringen worden met 2,42 procent verhoogd. Dit geldt onder andere voor de ziektewet, de werkloosheidswet, Wajong en de Algemene nabestaandenwet. 

                Postzegels worden duurder

                Vanaf 1 juli 2025 betaal je 10 cent meer voor een postzegel. Een zegel kost vanaf dan 1,31 euro. Ook brieven sturen naar het buitenland gaat je 10 cent meer kosten: 2 euro in plaats van 1,90 euro. 

                Aangetekende post gaat je 50 cent extra kosten. Voor een brief betaal je vanaf 1 juli 10,80 euro en voor een pakket 10,85 euro.

                Veel huren gaan omhoog

                Per 1 juli 2025 verhogen veel verhuurders traditiegetrouw hun huren. Dit jaar was er veel onduidelijkheid over deze huurverhoging, omdat het kabinet de huren juist wilde bevriezen. Door de val van het kabinet is dit plan van de baan en kunnen de huren tóch omhoog. 

                Benieuwd hoeveel jouw huur omhoog mag en hoe je controleert of jouw verhuurder zich hieraan houdt? Lees het in dit artikel 

                Internet, tv en bellen wordt duurder

                Providers kunnen eens per jaar inflatiecorrectie doorvoeren. Veel bedrijven doen dit per 1 juli, waardoor internet- en tv-abonnementen duurder worden. Klanten van Ziggo en KPN gaan bijvoorbeeld 3,3 procent meer betalen.

                Dubbele kinderbijslag

                Ben je een (thuiswonend)  kind (tussen 3 en 18 jaar) met een indicatie voor de Wet langdurige zorg? Dat kunnen je ouders op 1 juli 2025 dubbele kinderbijslag krijgen. 

                Heeft je het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ) toestemming gegeven om jouw gegevens met de Sociale Verzekeringsbank te delen? Dan krijg je (je ouders) automatisch de dubbele kinderbijslag. Als je geen toestemming hebt gegeven, moet je het zelf aanvragen op de website van de Sociale Verzekeringsbank. 

                Nieuwe regels elektrische steps

                Het heeft misschien wat minder invloed op jouw portemonnee, maar het is wel een wetswijziging die op 1 juli 2025 ingaat: de kentekenplicht in voor zogeheten ‘bijzondere bromfietsen’.

                Koop je een voertuig dat in deze categorie valt, zoals een elektrische step of Segway? Dan moet je een kenteken hebben. Als je al langer zo’n voertuig hebt, heb je nog een jaar om het kenteken aan te vragen. Benieuwd of je met jouw e-step de weg op mag? Lees alles in dit artikel

                Nog meer wetswijzigingen lezen? lees het hier bij de Rijksoverheid

                 

                Bron: Trosradar

                 

                 

                 

                 

                 

                 

                Vragen formulier

                Stel je vragen via WhatsApp op nummer: 06-46192488